Starania o ciaze po 40

W sezonie, kiedy staramy się z znajomym partnerem o dziecko, każdy dzień jest niemożliwym oczekiwaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i wykonały go, aby jak łatwo powiadomić rodzinę i mężczyzn o rychłym powiększeniu się rodziny. A często sprowadza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie stanowimy w ciąży. Nie zakładajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na dowolne zasadzie działają testy ciążowe widoczne w aptece. Ich działanie jest bowiem niezwykle niskie. Liczy na znalezieniu hormony HCG (dawanego w przypadku wejścia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle ciężkie w eksploatacji i jednocześnie bardzo przyjemne, dlatego należy je kierować zgodnie w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może występować z kilku czynników:

przeterminowanie – tak toż jak wszelkich innych materiałów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych więcej nie należy stosować po upływie czasu ważności. To bo jego wartości potrafią być zaburzone, a skutek będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na produkt testu ciążowego nie tylko jego dobre działanie i odczekany okres od momentu ewentualnego zapłodnienia. Znaczące są również choroby kobiety, przyjmowane przez nią środki i wiek. Tak więc, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i stosujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w pozycji powinny raczej zgłosić się do specjalistę, bowiem w ich sukcesie test może dochodzić ciążę, do jakiej właśnie tak nie doszło, mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego zakończeniu, wyszedł ujemny. Pewno to oznaczać, że trafiło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ zapewne istniejesz w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie mocna stwierdzić ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie pewien ważny szczegół: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natur, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żeby mieć poważniejszą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że znajdują w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy mieć o tym, że w żadnym przypadku nie są nieomylne i dla większej swobody należy udać się do lekarza i przygotować dodatkowe badania. Zawsze w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie a na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą popaść w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.