Nerwica myslowa

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) stawały się częstym problemem w aktualnych czasach. Wynika toż ze naprawy swego myślenia. Już cali jesteśmy szybko i często brakuje nam czasu na urlop, sen i regenerację. A gdy rozpoznać u siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zwykle są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może dawać oraz brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet małe objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się tylko w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie rzecz z obecnego, że ich reakcje ciała nie są dość sensu. Jednak bardzo jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle wiążą się z innymi fobiami. Chory boi się takich rzeczy, dlatego jego ciało reaguje więc w "dziwny" i nienaturalny sposób. Towarzyszy temu brak motywacji, tendencji do wykonywania, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Przez to chorzy często zarzucają się na fakty ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą strategią w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Podaje ją własny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesie zaburzeń nerwicowych najlepsze rezultaty przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej ważna przerwać "błędne koło". Pacjent wraz z psychiatrą analizuje po kolei różne sytuacje z wszystkiego życia, podczas których planowałem objawy nerwicy. Dzięki temu usuwa się jego stres i zły przygotowuje się z autentycznymi sprawami. W poszczególnych przypadkach niezastąpione jest dodatkowo leczenie farmakologiczne. Jednak same leki absolutnie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w zestawieniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre produkty.