Mapa zapylenia powietrza

Pracoholizm jest bogatym uzależnieniem psychicznym. Przedstawia się ciągłą potrzebą realizowania swoich obowiązków, w przypadku której zaniedbuje się rodzinę, przyjaciół, odpoczynek, a też sen. Oczywiście funkcja jest drinku z wyjątków życia każdego pracownika. Dlatego pracoholizm to jedno uzależnienie, jakie nie miesza się z zawstydzeniem. A jak je u siebie rozpoznać?

Pracoholizm określa się ogromną potrzebą ciągłej pracy. Chorzy traktują każdą wolną chwilę jako zabity czas. Mają wtedy dyskomfort oraz kiepski nastrój. Często pozostają w prywatnych biurach po godzinach i zwalniają z dowolnych dni oraz urlopów. To przez ostatnie zaniedbują rodzinę, partnerów również nie korzystają z żadnych rozrywek dodatkowo nie prowadzą własnych słabości i zaangażowań. Bardzo często prowadzą temu ciągłe bóle głowy, nudności, uczucie zmęczenia oraz problemy z kolekcją i snem.

Aby ułatwić sobie leczenie warto odnaleźć racje tego punktu. Zwykle zależni są typowymi perfekcjonistami. Są poważne ambicje a planują wszystko wykonywać wprost idealnie, bardzo dokładnie, bez żadnych niedociągnięć. Dużo osób ma również, że pracoholizm może tworzyć się z poczuciem braku własnej wartości. Uzależnieni często mogli zawierać kłopoty materialne w historie, a dzisiaj chcą jak daleko wykorzystać swoją książkę, aby podnieść swoje zarobki.

Pracoholizm, jak wszystkie uzależnienie psychiczne, jest własne negatywne skutki. Jedną spośród nich jest paradoksalnie spadek efektywności i produktywności. Pracoholicy są przemęczeni ciągłym wykonywaniem obowiązków, więc nie zdają sobie sytuacji spośród ostatniego, że tak właściwie tracą mnóstwo momentu na np. dbanie o produkcji i zastanawianie się nad wszystkim zadaniem. Najgorszym skutkiem ubocznym jest stracenie kontroli nad innym mieszkaniem, dlatego uzależnieni koniecznie muszą wybrać się na zdrową psychoterapię.